Na czym polega ubezpieczenie DEFEND Gap?

0
456

Poruszając się w ruchu drogowym, każdy uczestnik ruchu jest narażony na wypadek. Statystyki są nieubłagane i wskazują jednoznacznie, że kolizje na drodze zdarzają się regularnie. Warto wiedzieć, że nie zawsze ubezpieczyciel po wypadku wypłaca ubezpieczenie równe stuprocentowej, pierwotnej wartości pojazdu. Tym samym wypadek drogowy może się okazać bardzo kosztownym zdarzeniem. Odpowiedzią na ten problem jest DEFEND Gap.

Na czym polega DEFEND Gap?

DEFEND Gap jest produktem, który uzupełnia ubezpieczenie AC, gdyż to zazwyczaj bierze pod uwagę spadek wartości auta w czasie. W efekcie właściciel pojazdu w razie poważnego wypadku w ruchu drogowym nie może liczyć na uzyskanie odszkodowania w wartości takiej po jakiej nabył auto. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, które jest liczone na podstawie rynkowej wartości pojazdu z dnia wystąpienia szkody. Oczywiście jest to znacznie mniej w stosunku do ceny pojazdu z dnia, gdy było nabywane. Warto odnotować, że nowe samochody kupione prosto z salonu w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji tracą nawet 50% swojej wartości.

Fakt, ten może mieć przykre konsekwencje, np. w przypadku szkody całkowitej pojazdu, pełne spłacenie zobowiązania w postaci kredytu lub leasingu może się okazać niemożliwe. Zatem innymi słowy ubezpieczenie DEFEND Gap w razie szkody całkowitej lub kradzieży samochodu pozwala, nabyć nowe auto o tej samej wartości lub bez większych problemów można spłacić leasing / kredyt.

Jak to działa na przykładzie?

Najłatwiej zasadę działania DEFEND Gap przedstawić na praktycznym przykładzie. Załóżmy, że kupiliśmy pojazd za 150 tysięcy złotych. Po trzech latach użytkowania jego wartość może spaść nawet do 80 000zł, gdyż spadki bliskie 50% wartości w ciągu 3 lat nie są niczym rzadko spotykanym na rynku samochodów osobowych. W razie wypadku z AC/OC sprawcy otrzymamy jedynie wspomniane 80 000zł. W przypadku gdy wykupione jest ubezpieczenie Gap, pozostała wartość auta zostanie również zostanie zwrócona, czyli w tym przykładzie 70 000zł. W efekcie w razie wypadku poszkodowany może liczyć na uzyskanie 150 000zł, które bez problemu wystarczą na pełne pokrycie zobowiązań lub zakup nowego auta o tej samej wartości / klasie.

Dokładną kalkulację składki dla Twojego samochodu, możesz wykonać na gaponline.pl za pomocą intuicyjnego kalkulatora online.

#DEFENDgap #DEFENDinsurance #GAPonline #ZawszeNowy #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.