Jak czytać raport historii pojazdu

0
721

Stare samochody nie umierają, po prostu się odsprzedają. Jeśli kupujesz używany samochód, czy to od dealera, czy kogoś, kto umieścił reklamę w gazecie, będziesz chciał wiedzieć o nim jak najwięcej. Nawet jeśli nikt nie próbuje cię oszukać, pojazd może mieć problemy, których nie widać po prostej kontroli wzrokowej, a nawet krótkiej jazdy próbnej.

Raport historii pojazdu przygotowany przez stronę trzecią jest jednym ze sposobów na sprawdzenie, co otrzymujesz. Łącząc informacje z państwowych DMV i RMV, a także raporty policyjne i inne źródła, raport historii pojazdu może dać kompleksowy przegląd tego, gdzie był samochód.

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę lub kiedy otrzymamy raport na temat pojazdu. Żadna z tych rzeczy niekoniecznie jest powodem, aby nie kupować samochodu, ale nie powinieneś podejmować decyzji bez pytania o wszystko, co widzisz w historii pojazdu:

• Wielu właścicieli. Im więcej garaży jest w samochodzie, tym mniej prawdopodobne jest, że był on kochany przez całe życie. Nie każdy jest tak troskliwy w pielęgnacji samochodu, jak ty. Na przykład samochody do wynajęcia i byłe taksówki często były narażone na nadużycia, chociaż są one dość tanie.

• Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Niektóre części kraju są bardziej przyjazne dla samochodów niż inne. Zimowe burze (wraz z towarzyszącymi im solonymi drogami) mogą być ciężkie dla samochodów, podobnie jak powodzie, nadmierne upały, a nawet morskie powietrze. Samochody, które były tam, gdzie są powszechne, mogą mieć ukryte uszkodzenia.

• Nazwa i opis. Upewnij się, że samochód w raporcie jest taki sam, jak samochód, na który patrzysz. Staranne przejrzenie opisu pojazdu jest jednym ze sposobów uniknięcia różnych rodzajów oszustw związanych z pojazdami, takich jak klonowanie VIN. Sklonowany pojazd wymaga użycia numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) z legalnie posiadanego, nieskradzionego pojazdu, aby zamaskować tożsamość skradzionego pojazdu podobnej marki / modelu. Raporty Carfax zawierają szczegółowe opisy pojazdu, dzięki czemu możesz upewnić się, że czytany samochód jest taki sam, jak ten, na który patrzysz.

• Podejrzane oznaczenia. Uważaj na zapisy dotyczące pracy ciała, które mogą wskazywać na wcześniejsze niezgłoszone zdarzenie.

Raporty historii pojazdów Carfax są najbardziej wyczerpujące z dostępnych. Baza danych firmy zawiera ponad cztery miliardy rekordów z tysięcy źródeł publicznych i prywatnych, w tym ze wszystkich departamentów pojazdów silnikowych (DMV) w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz tysięcy stacji kontroli pojazdów, aukcji samochodowych, agencji zarządzania flotą i wypożyczalni, producentów samochodów oraz straż pożarna i policja.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.