Idealne auto do miasta – czym powinno się charakteryzować?

0
356

Niskie spalanie i wygoda – to podstawowe wymagania, jakie stawiamy przed autem miejskim. Do tego dochodzą jeszcze małe wymiary samochodu, które ułatwią manewrowanie w ciasnych uliczkach i parkowanie. Jakie jeszcze cechy powinno posiadać auto do miasta? Jakie technologie ułatwiają kierowanie w miejskiej dżungli?

Czym charakteryzują się samochody miejskie klasy B?

Zgodnie z oficjalną charakterystyką do klasy B zaliczane są samochody osobowe, przeznaczone głównie do jazdy po mieście, można jednak nimi wyjeżdżać na dłuższe trasy. Zapewniają one wygodną podróż dla czterech – pięciu osób. Liczą one sobie do 4 metrów długości i są lepiej wyposażone niż pojazdy zaliczane do segmentu A.  Większość modeli posiada niewielki bagażnik, który umożliwia przewożenie ograniczonej ilości rzeczy – po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika rośnie. Standardem jest też silnik o pojemności ok. 1 litra o dość dużej mocy. Dzięki temu samochody miejskie klasy B pozwalają notować dobre osiągi mimo swojej niskiej wagi. W większości miejskich aut stosowane jest nadwozie hatchback z 5 drzwiami.

Samochody klasy B to ulubione miejskie pojazdy Europejczyków. Kochają oni ich zwrotność, niewielkie zużycie paliwa, niewielkie gabaryty, a jednocześnie przestrzeń umożliwiającą wygodnie poruszać się po miejskiej dżungli. W zakresie zainteresowań Polaków przede wszystkim znajdują się małe samochody miejskie klasy B takie jak Volkswagen Polo. Dla wymagających kierowców  https://centrumwroclaw.pl/vw/ przygotowało natomiast przestronny Volkswagen Golf. Modele takie jak Polo czy Golf świetnie sprawdzają się na polskich ulicach. Niestraszne im korki czy wąskie miejsca parkingowe. Ich plusem jest również to, że bez problemu można wyjechać z nimi za miasto na weekendową wycieczkę.

Niskie zużycie paliwa to zawsze spora oszczędność

Jedną z najważniejszych cech samochodu miejskiego jest niskie spalanie. Brak konieczności częstego tankowania, pozwala obniżyć koszty eksploatacji i sprawia, że poruszanie się samochodem jest niemal tak tanie jak korzystanie z komunikacji miejskiej. Nie można też zapomnieć, że niskie zużycie paliwa to również obniżenie stawki ubezpieczenia OC.

Małe spalanie pozwala również zadbać o matkę naturę. Na plus miejskim Volkswagenom zalicza się połączenie niskiego zużycia paliwa z aspektami ekologicznymi. Samochody z czystym silnikiem uważane są obecnie za przyszłość motoryzacji. Już teraz niektóre miasta zdecydowały się znacznie ograniczyć wjazd tradycyjnych pojazdów do centrum aglomeracji. Szukając więc nowoczesnego auta do miasta, warto zwrócić uwagę na elektroniczne model up! oraz Golfa.

Nowoczesne technologie i udogodnienia na co dzień

Jeszcze do niedawna miejskie samochody nie miały dobrej prasy. Postrzegano je jako mało atrakcyjne, wykonane ze słabych i tanich materiałów, zapominające o wygodzie i bez wyposażenia. W ostatnich latach auta miejskie udowadniają jednak, że tak wcale nie musi być. W nowoczesnych modelach standardem jest klimatyzacja, ergonomiczne fotele czy system audio. Oprócz tego pochwalić mogą one się szeregiem rozwiązań dbających o komfort, wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Miejskie Volkswageny proponują, chociażby czujniki parkowania, monitory do kamer cofania, systemy automatycznego parkowania czy funkcje lekko pracującego układu kierowniczego w trakcie manewrowania. Poruszanie się po mieście ułatwiają też systemy multimedialne z nawigacją. W czuwaniu nad bezpieczną jazdą pomoże też połączenie z Bluetooth oraz uruchomiony w smartfonie program umożliwiający monitorowanie najważniejszych parametrów pojazdu w czasie rzeczywistym.

O komfort codziennej jazdy zadba nie tylko wyposażenie samochodu, ale także rozwiązania konstrukcyjne. W Volkswagenie T-Roc zastosowane zostały prześwity wynoszące 161 mm, które pozwalają pokonywać wysokie krawężniki, a także zapobiegają brudzeniu się samochodu na gorszych drogach. Pozostając jeszcze na zewnątrz auta, trzeba wspomnieć o ich designie. Ten w nowoczesnych modelach takich jak up! czy Polo zachwycają nowoczesnymi liniami i oryginalnym wyglądem na miarę miast XXI wieku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.