Czy tradycyjny samochód jest bardziej wydajny pod względem zużycia paliwa niż hybrydowy?

0
700

Przy wszystkich samochodach na rynku możesz myśleć, że musi być samochód, którego jeszcze nie odkryłeś. Słyszeliście o kabrioletach, mazdach, forach i buickach. A będąc wykształconym nabywcą samochodu, wiesz także o samochodach hybrydowych. Ale z pewnością myślisz, że musi być samochód bardziej wydajny pod względem zużycia paliwa niż hybrydowy. Gdybyś tylko mógł to znaleźć.

Ten samochód, który Twoim zdaniem jest bardziej ekonomiczny pod względem zużycia paliwa niż samochód hybrydowy, musi być ukryty w tylnej części salonu za samochodami czerwonymi, zielonymi i żółtymi. Musi gdzieś utknąć między dużym SUV-em a furgonetką.

A co potrzeba, aby zatankować ten samochód? Nie znasz odpowiedzi na to pytanie. Ledwo wiesz, czy ten typ samochodu istnieje. Ale musi być coś lepszego niż samochód hybrydowy. Upierasz się, że to prawda.

Jest dla ciebie kilka opcji. Być może myślisz, że bardzo mały samochód konwencjonalny jest bardziej ekonomiczny pod względem zużycia paliwa niż samochód hybrydowy. Możesz myśleć, że samochód elektryczny jest lepszy niż samochód hybrydowy. Możesz również myśleć, że pracownicy dealera muszą mieć z tyłu samochody, które tworzą na miejscu, które działają na benzynie i akumulatorach. Te samochody, jak myślisz, byłyby lepszymi zakupami niż samochody hybrydowe.

Cóż, samochody elektryczne nie osiągają lepszej wydajności paliwowej niż samochody hybrydowe, głównie dlatego, że wiele razy samochody elektryczne nie potrzebują nawet gazu do ich napędzania, więc nie można nawet porównywać samochodów elektrycznych z samochodami hybrydowymi.

Mały konwencjonalny samochód zdecydowanie nie jest bardziej efektywny pod względem zużycia paliwa niż samochód hybrydowy, ponieważ żaden konwencjonalny samochód nie jest.

I gdzieś z tyłu nie ma żadnych właśnie wyprodukowanych samochodów. Salony samochodowe nie produkują samochodów. Sprzedają je.

Ale ostateczną odpowiedzią na to pytanie są nowe numery dotyczące oszczędności paliwa, które zostały wydane przez EPA. Liczby te wskazują, że najbardziej oszczędnymi samochodami dostępnymi publicznie, patrząc na modele z 2008 roku, są samochody hybrydowe. Tylko Toyota Prius jako przykład ma łączny przebieg autostrady lub miasta na poziomie 46. Ten i inne samochody hybrydowe pokonały 40 mil na galon.

Wygląda więc na to, że u dealera samochodowego nie ma nowych odkryć. I to dobrze. Nie chciałbyś zostać wyprzedzony przez Jonesów, ponieważ myślałeś, że kupiłeś świetny samochód, ale zobaczyłeś, że mieli lepszy, bardziej ekonomiczny. Nie, to nie będziesz ty. Teraz jesteś uzbrojony w wiedzę, że samochody hybrydowe są najbardziej oszczędnymi samochodami na rynku i dopóki producenci samochodów nie zaczną wymyślać więcej pomysłów, samochód hybrydowy jest tym, z czym musisz pracować.

Postępy w dziedzinie samochodów energooszczędnych są jednak na horyzoncie. Producenci samochodów pracują nad bardziej wydajnymi hybrydami typu plug-in, samochodami zasilanymi akumulatorowo-elektrycznymi i silnikami gazowymi. Więc uważaj, twój wymarzony samochód już wkrótce. Ale jeśli na razie kupisz hybrydę, nie pożałujesz.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.